מדגמים | עורך דיו תומר יוסף
מדגמים

משרד עו"ד תומר יוסף הינו משרד עורכי דין ועורכי פטנטים העוסק בפטנטים, מדגמים, סימני מסחר, זכויות יוצרים/ מטפחים וכדומה. אנו עוסקים בהגנה על קניינם הרוחני של לקוחותינו ברחבי הארץ והעולם .

מדגם מהווה כלי המשפטי המגן על עיצובו של מוצר המיועד לייצור בצורה תעשייתית ומתייחס לקווי דמות, עיצוב, דוגמה וצורה אשר נראים נראים לעין. לכן, ההגנה המשפטית על המדגם הינה על העיצוב בלבד ולא מגיעה להיבטים הפונקציונליים של אותו מוצר. ממציא המוצר העיצובי רשאי לבקש את רישומו של המדגם, גם אם לא התפרסם קודם לכן.

משרד עו"ד תומר יוסף מעניק ללקוחותיו ייעוץ ראשוני וסיוע בתיעוד המדגם, מעניק חוות דעת משפטית, יבצע חיפוש מדגמים זהים בארץ ובעולם ויערוך בדיקות נאותות. בנוסף, אנו נהייה אחראים על כתיבת והגשת בקשות לרישום מדגמים וננהל את הליכי ההתנגדות עבורך.

לקבלת מידע נוסף ויעוץ משפטי בנושא ניתן לפנות למשרד עו"ד תומר יוסף בטלפון: 072-2400384,         או בנייד 050-2505088

 

שאלות בנושא מדגמים
המטרה העיקרית של המדגם היא לעודד יותר יוצרים ויותר מעצבים לפתח עיצובים חדשניים, מקוריים ושונים ועל ידי כך לקדם את התעשייה בישראל.
רישום מדגם נועד להגן על חידוש עיצובי בנוגע למוצר אשר מיוצר באופן תעשייתי ומקנה לבעליו של המדגם יתרון מסחרי רב בביצוע רישום המדגם.
רישום המדגם מעניק, כאמור, מונופול מוגבל בזמן, מונופול שמונע מאחרים לבצע שימוש בעיצוב הנ"ל או בעיצוב דומה למשך תקופת קיומו של המדגם.
אומנם, ברוב תחומי הקניין הרוחני, ההגנה שניתנת למדגם היא אינה מוחלטת. כל צד שלישי רשאי להגיש בקשה לביטול המדגם במידה והמדגם לא היה מקורי ו/או חדשני.
לצורך הרישום יש לבצע הגשת בקשה מתאימה ולציין את הסיווג המבוקש לאותו מדגם וכמובן לוודא היטב כי המדגם אכן חדשני ומקורי.
ברגע קבלת הבקשה, הרשם מבצע חיפוש במאגר המדגמים הרשומים על מנת למנוע סיטואציה של רישום כפול. במידה ולא נמצאו מדגמים רשומים זהים, הבקשה מאושרת וממציא המדגם מקבל תעודת רישום.

תומר יוסף

משרד בוטיק המתמחה בתחום מימוש זכויות לנפגעי גוף,
רכוש וביטוח כמו כן המשרד עוסק בתחום הקניין הרוחני.
072-2400384, נייד 050-2505088

התקשרות מהירה